Kilo Vermeyi Hızlandıracak 9 Küçük Adım

1.  Bazen küçük adımlar bize sandığımızdan daha kolay sonuca ulaştırır. Sizin için hazırladığımız bu ufak ve kolay uygulanabilir adımlarla kilo vermek çok daha kolay olacak.

2. Taze sıkılmış meyve suları sandığımızdan daha çok kalori içerir. Bunun yerine suyunuza ekleyeceğiniz taze meyvelerle hem daha sağlıklı bir içecek elde etmiş olursunuz, hem de su tüketiminizi arttırırsınız.

3. Normalde yiyeceğimiz miktarın %8o’ini yedikten sonra 20 dakika bekleyelim. Midemizden beynimize tok olduğumuz sinyali 20 dakika sonra gideceği için doymuş olduğumuzu anlayacağız.

4.  Kahvaltıyı atlamayın. Yapılan araştırmalar kahvaltı yapmanın kilo vermek ve korumak için başlıca etmenlerden biri olduğunu vurguluyor.

5. Doğru seçimlerle aldığınız kalori miktarını düşürebilir ve kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz. Örneğin salatanıza kalori yüklü hazır soslar eklemek yerine, uygun miktarlarda ekleyeceğiniz limon, sirke, zeytinyağı gibi alternatifler ile hem daha az kalori almış olur hem de sağlıklı beslenirsiniz.

6. Öğünlerinizi planlayın. Gün içinde daha fazla enerji harcadığımız için, akşam yemeklerinizi daha hafif alternatifler ile hazırlayabilirsiniz.

7. Günlük olarak yapacağınız 30 dakikalık yürüyüşler hem bedeninizin incelmesini ve sıkılaşmasını sağlayacak, hem de sağlığınızı olumlu etkileyecek.

8.  Güç arttırıcı egzersizlerle yağsız kas kitlenizi arttırabilir, daha fazla yağ yakabilirsiniz.

9. Sağlıklı atıştırmalıklarınızı mutlaka önceden hazırlayın.

10. Yeşil çay içerek hem metabolizmanızı hızlandırın, hem de içerdiği antioksidanlar sayesinde vücut direncinizi arttırın.

Bu galeri hakkındaki görüşlerini bizimle paylaş