Pazar Günü Hazırladığımız 6 Maddeyi Uygula Hafta Boyunca Kilo Ver

Hepimiz biliyoruz ki kilo vermek için hafta boyunca  düzenli ve sağlıklı beslenip, düzenli egzersiz yapmalıyız. Fakat iş yaşamı, ailesel sorumluluklar zamanımızın büyük bir kısmını alıp, bu amaçlara ulaşmamızda önümüze engeller koyabiliyor.

Bizde FitElma olarak sizin kilo vere ve sağlıklı yaşam amacınızı uygulamanızda daha kolaylaştırmak için Pazar günü uygulyıp, etkilerini hafta boyunca hissedebileceğiniz 6 madde oluşturduk. Hadi başlayalım…

1.  Haftalık Spor Programını Planla

Hafta boyunca yapacağın egzersizleri, hangi günler egzersiz yapacağını, fitness salonuna gidiyorsan hangi sınıflara gideceğini hatta hangi günler hangi fitness arkadaşınla egzersiz yapacağını pazar günü planlamanı öneriyoruz. Böylece hafta içi yapılcak yüzlerce işin arasında planlı olarak hangi günde ve saatte spora gidip planladığınız gibi egzersizlerinizi rahatlıkla ve düşünmeden yapabilirsiniz.

2. Egzersiz Kıyafetlerini Hazırla

Hiç bir şey tam spora giderken uygun kıyafetleri bulamamaktan daha sinir bozucu değildir. Ya birisi kirlilerin arasındadır ya da doloabın içinde kaybolup gitmiştir. Bu yüzden her pazar günü hafta boyunca giyeceğin spor kıyafetlerini hazırla ve hepsini gün gün ayır, böylece önemli ölçüde zaman kazanacaksın, ve sporda şık olmanın keyfini daha planlı yaşayabilirsin.

3.  Sporda Kullanacağın Araç ve Gereçleri Hazırla

Egzersiz sırasında kullancağın yoga matı, kulaklıkları, varsa direnç bandı ve dumbelllarını hemen alıp kullanabileceğin bir yere koy. Spor çantanı hazırla ve kapının hemen yanına koy ki evden ayrılmadan önce unutmayasın. Ayrıca egzersiz boyunca modunu yükselticek ve enerjini arttıracak müzik listeni hazırla, böylece hafta boyunca kimse seni durduramayacak:)

4.  Haftalık Yemek Planını Hazırla

En önemli planlardan birisi hafta boyunca tüketiceğin öğünler ve ara öğünler planın. Beslenme bildiğiniz gibi kilo verme ve güzel bir vücuda ulaşmada en büyük ölçütlerden bir tanesi. Bu yüzden pazar akşamı hafta boyunca gün ve saatlere göre yemek planını yap ve hafta boyunca sağlıklı öğünlerin tadını çıkar. Bu sayede plansızlıktan dolayı asla açlık krizlerine girmeyip, planlı ve kontrollü şekilde besleneceksin.

5. Paketle ve Çantana Koy

Eğer gün içinde dışarıda olacaksınız ve bulunduğunuz yerde planladığınız yiyeceklere ve öğünlere ulaşma şansınız bulunmuyorsa mutlaka cam kavanozlar içinde ve ya plastik kaplar içerisine evde hazırladığınız öğün ve ya ara öğünleri koyarak çantanızda taşıyın, bu sayede dışarıda sağlıksız öğünler yemek yerine, evden ve kendi hazırladığını temiz, sağlıklı ve planladığınız yiyecekleri tüketebilirisiniz.

6. Rahatlayın ve Planlarınızın Tadını Çıkarın

Pazar akşamı 5 maddeyi uyguladınız ve artık hafta boyunca yapacaklarınızı bir kenara koyarak güzel ve sakin bir müzik açarak kendinizi rahatlatın, güzel bir uyku sonunda güzel bir hafta ve uygulayacağınız harika planlar sizi bekliyor olacak…

Bu galeri hakkındaki görüşlerini bizimle paylaş