Spor Gardrobu için İpuçları

1

Spora başlamadan önce “ne alsam”, “ne giysem” gibi sorular kafamızı kurcalar. İster bir spor salonunda spor yapın, ister evde ya da sokakta bu ipuçları ile spor gardrobunuzu yapmak kolaylaşacak.

2

Spor yaptığınız mekana göre uzun veya crop leggingler ile özgürce rahat edebilirsiniz.

3

Ayakkabı tercihinizi yaparken egzersizin türü ve spor yapacağınız mekanına göre ayakkabı seçmenizde fayda var. Tabii ki ayağınızın egzersiz sırasında rahat olması da çok önemli.

4

Üzerinize seçtiğiniz t-shirt rahat, nemi emen ve vücudunuzun nefes almasını sağlayan özellikte olsun. Sezonun trendi neon renkler ve floral desenlerin haricinde ben klasiklerden hoşlanırım diyorsanız alternatifiniz bol.

5

Havaların serinlediği şu günlerde, spor sırasında ya da sonrasında giymek için üstünüze ceket, mont, rüzgarlık almayı unutmayın.

6

Spor sırasında iç giyim tercihiniz en az dış giyim kadar önemli. Özellikle efor sarfederken vücut nemini emen ve hava aldıran materyallerin kullanıldığı ürünleri tercih etmenizi öneririz.

7

Egzersiz sırasında ayağımızın rahat etmesi için iyi bir ayakkabı kadar çorap seçimi de önemli. Ayak sağlığımız için spor için özel olarak üretilmiş olan çorapları seçmenizde fayda var.

8

Kıyafetlerimizi hazırladık, sıra geldi aksesuarlara. Spor salonuna giderken özellikle eşyalarınızı rahatlıkla farklı bölmelere koyacağınız çantaları tercih edebilirsiniz.

9

Spor sırasında sıvı tüketimi önemli. Su mataranı yanından ayırmamanı öneririz.

10

Son olarak, ne giyersek giyelim önce kendimizi sevelim ve içimizdeki renkleri dışarı çıkartmayı unutmayalım.

Bu galeri hakkındaki görüşlerini bizimle paylaş